Szituációs szájkosaras-nem menekülhet a táskatolvaj:
No comment!
Endre ezt motoros gerincvédőben csinálja + a védőnadrág.
A szájkosaras őrző-védő nem verseny- és nem vizsgaanyag. Az átlagember, aki kijár a kutyaiskolába általában csak annyit kér, hogy kutyája védje meg őt, meg a házat. Blöffölni, ugatni minden kutya tud, sok kutya a félelmét palástolja vele. Azt hiszi a gazda, hogy milyen bátor kutyája van, de ha lekerül a póráz, lehet, hogy úgy kell a kutyát megkeresni. Sok ilyet láttam már.
Ugyanúgy építjük fel a kutyát, mint a többit. Megtanítjuk csibészkart fogni és utánna jöhet a szájkosár. Felkerül a kosár, abban meghergeljük a kutyát osrorral és kesztyüs kézzel kap egypár pofont is. De szó szerint, mert nagyon tud fájni, ha az ember puszta keze csapódik a szájkosárhoz. Ha kellően mérges a kutya, pár lépést behátrálunk, a gazda pórázon egy kicsit utánnunk engedi, összeesünk és a földönk egy kicsit birkozunk vele. Csakis védőruhában.
A fotytatás ugyanaz mint a többinél, hosszúpóráz kerül a kutyára és növeljük a távolságot. A végén levesszük a szájkosarat és jutalomfogással levezetjük a feszültségét.
Azt, hogy olyan szépen felugorjon mint a fotón és a videón látható Endre úgy tanította meg, hogy ostorral felhergelte a kutyát, majd hátat fordított neki, az ostort a hátamögé tette a fején átnyúlva és ahogy ugrott a kutya, Endre már esett is össze.
Másik módszer: kap egy fogást a kutya csibészkarral, aztán felrakjuk rá a szájkosarat, a csibészkarral ugyanúgy nekimegyünk a kutyának csak magasra tartjuk fejmagasság környékén. Ahogy felugrik a karért nekidurran a segédnek, az összeesik egy kicsit dulakszik a kutyával. Utánna rögtön levesszük a szájkosarat és jutalomfogást kap.
Hm. Nem semmi ez a Dzsundi. Engem két hétre tett táppénzre, Endrének meg az orra vére eredt el mire kész lett a kutya. Esküszöm megérte.
Folyt.köv.
Kiskunhalasi kutyaiskola-ebtrainingteam